Lukikuntoutuskoulutus puheterapeuteille 21.11.2023 Jyväskylä

320,00 

Voit ilmoittautua koulutukseen tämän sivun alaosassa!

Koulutuksen hinta on 320 euroa.

Kuvaus

KOULUTUSPAIKKA
Jyväskylä

KOHDERYHMÄT
Koulutus on suunnattu puheterapeuteille.

KOULUTUKSEN SISÄLLÖT
Miten lukutaito kehittyy?
Lukivaikeudet ja niiden taustataidot
Lukivaikeuksien ja taustataitojen arviointi
Nimeämisvaikeuksien kuntoutus
Lukemisvaikeuksien kuntoutus
Tapauskuvaukset

Osallistujat voivat lähettää tapauskuvauksen tai kysymyksiä halutessaan luennoitsijalle. Tapauskuvauksia ja kysymykset lähetetään viikkoa ennen koulutusta, ja niitä käsitellään yhteisesti koulutuspäivän aikana.

KOULUTTAJA
Paula Salmi, FT, puheterapeutti, tutkija, Niilo Mäki Instituutti

KOULUTUSPÄIVÄN ALUSTAVA AIKATAULU
Aamukahvi alkaa klo 8.40. Luennot alkavat klo 9.00 ja päättyvät klo 16.00.

KOULUTUKSEN HINTA
Koulutuksen hinta on 320 euroa. Laskutamme koulutuksen koulutuksen jälkeen. Hinta sisältää yllä kuvatun koulutuksen 7 x 45 minuuttia, luentomateriaalin, lounaan, sekä kahdet kahvit.

ILMOITTAUTUMINEN
Koulutukseen ilmoittautuminen tapahtuu alla olevalla lomakkeella. Ilmoittauduttuasi saat automaattisen ilmoittautumisvahvistuksen sähköpostiisi, josta löydät kirjautumisohjeet koulutuksen verkkoympäristöön. Toivomme ilmoittautumista viimeistään kolme viikkoa ennen koulutuspäivää, mutta otamme ilmoittautumisia vastaan myös tämän jälkeen.